Depilacja laserowa

depilacja laserowa bezbolesna motus

Laseroterapia to zabieg leczenia światłem lasera o konkretnej długości fali. Laser stosowany jest w leczeniu różnych schorzeń, a także w zabiegach poprawiających urodę. Jednym z często stosowanych zabiegów laserowych jest depilacja, czyli usuwanie zbędnego owłosienia. Za pomocą lasera możemy pozbyć się nadmiaru włosków praktycznie z całej powierzchni ciała. Działanie lasera polega na emitowaniu światła, które dociera do mieszka włosowego, gdzie wchłaniane jest przez barwnik włosa, co skutkuje jego termicznym zniszczeniem. W ten sposób włos zostaje usunięty trwale.

Depilacja laserowa – bezbolesny przebieg zabiegu

Depilacja laserowa jest bezbolesna – system chłodzenia minimalizuje dyskomfort pacjenta do zera. Procedura laserowego usuwania owłosienia trwa zaledwie kilka minut. Laser Motus AX umożliwia usuwanie włosów nawet tych najjaśniejszych i rudych. Usuwanie owłosienia wymaga kilku zabiegów, ponieważ laser likwiduje jedynie włosy będące w fazie wzrostu. Aby cieszyć się na trwałe gładkim ciałem, potrzeba 6-8 zabiegów.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Nadmierna i świeżą opalenizna,nowotwory skóry,infekcje w obszarze zabiegu, ciąża, epilepsja, przyjmowanie środków fotouczulających, epilepsja, bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, rozrusznik serca, bliznowce, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Depilacja laserowa – obszary zastosowania

Depilacja laserowa w Łodzi może być przeprowadzana na twarzy, plecach, ramionach, torsie, brzuchu, udach, łydkach, pośladkach, miejscach intymnych, a także palcach i brodawkach. Jeśli interesuje Państwa bezbolesna depilacja, serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu.

Depilacja/depilacja laserowa Motus

Laser Motus Deka jest laserem aleksandrytowym o długości fali 755 nm, która ma wysoką absorpcję w melaninie. W praktyce, jest laserem, który najszybciej spośród wykorzystywanych na rynku urządzeń do epilacji wychwytuje chromofor melaniny. W stosunku do lasera diodowego Vectus wychwycenie melaniny w skórze następuje o 25% szybciej. Powoduje to, że laser Motus staje się optymalnym rozwiązaniem do depilacji włosów cienkich oraz bardzo jasnych, w których melanina występuje w najmniejszych stężeniach.

W efekcie przeprowadzonej serii zabiegów laserem Motus – usunięte zostają nie tylko łodygi włosa widoczne nad skórą, ale przede wszystkim, dzięki termicznej destrukcji zlikwidowane zostają cebulki włosa odpowiadające za ponowny wzrost włosów. A zatem epilacja laserowa Motus pozwala na całkowite, trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Istotą zabiegu epilacji laserowej laserem Motus jest trwałe uszkodzenie struktur włosa odpowiedzialnych za jego wzrost. Należy jednak pamiętać, że jedynie włosy będące w fazie anagenu mogą ulec, pod wpływem promieniowania laserowego, nieodwracalnemu zniszczeniu. Czas trwania anagenu jest zależy od obszaru skóry, wieku, płci, a także funkcji hormonalnej.

Przykładowo: na skórze głowy znajduje się przeciętnie 85-90% włosów w fazie anagenu, podczas gdy na wzgórku łonowym jedynie 20-30%. Dlatego też dla przeprowadzenia skutecznej trwałej epilacji konieczne jest przeprowadzenie pełnej terapii epilacji złożonej z co najmniej kilku zabiegów. Tyko takie, powtarzalne działanie, umożliwia wychwycenie wszystkich momentów, kiedy włosy przeznaczone do usunięcia znajdują się w fazie anagenu. Jeżeli jednak poddacie się Państwo całej serii – możecie liczyć na to, że problem niechcianego owłosienia nie powróci, ponieważ włosy usuwane metodą epilacji laserowej Motus są likwidowane na zawsze. Zniszczona termicznie macierz włosa wraz z cebulką odpowiedzialną za wzrost włosa nie jest w stanie się zregenerować, a zatem – włos nie ma możliwości ponownego wzrostu.