Infuzja tlenowa

Naukowe podstawy działania dermaOXY®:

Prawidłowy wygląd i funkcjonowanie skóry związane są bezpośrednio z zaopatrzeniem w tlen. Kiedy jego stężenie spada, zmniejszają się przemiany energetyczne w komórkach, a to powoduje ograniczenie funkcji skóry. Znajdujące się w środowisku substancje trujące przyśpieszają procesy degeneracyjne. Nasza cielesna powłoka staje się sucha, blada, traci elastyczność, szybko pojawiają się zmarszczki. Unikalna technologia dermaOXY® selekcjonuje tlen z otaczającego nas powietrza, następnie zmienia go w tlen terapeutyczny i dostarcza go pod ciśnieniem w sposób ciągły do skóry. Działanie tlenu cząsteczkowego O2 powoduje dotlenienie skóry, daje efekt świeżości, zdrowy koloryt, właściwe napięcie i zagęszczenie skóry, a także zmniejsza głębokość i ilość zmarszczek. Dodatkowo zabieg wykorzystuje zjawisko infuzji czyli wtłaczania pod ciśnieniem wysoce skoncentrowanych substancji aktywnych w postaci serum za pomocą tlenu. Za pomocą specjalnego aplikatora działamy na skórę z określonej odległości i pod odpowiednim kątem – czystym, odpowiednio sprężonym tlenem, dzięki czemu możliwe jest głębokie wnikanie rozpylonego wcześniej serum kosmetycznego

Jak działa dermaOXY®?

Terapia czystym tlenem

Tlen transportowany do głębszych warstw skóry, poprawia stan energetyczny komórek, intensyfikuje przemianę materii oraz przyśpiesza procesy regeneracji. Likwidacja deficytu tlenowego prowadzi do natychmiastowej i utrzymującej się przez dłuższy czas poprawy funkcjonowania skóry, ponieważ nowo powstałe, zdrowe komórki charakteryzują się wyższym potencjałem energetycznym i żyją dłużej.

Wprowadzanie za pomocą tlenu skoncentrowanych składników aktywnych

Sskoncentrowane składniki aktywne wnikają do głębokich warstw skóry, dzięki czemu pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu. Skóra nabiera wyraźnie młodszego wyglądu, emanuje zdrowiem i witalnością. Zabieg pozwala na wypełnienie drobnych zmarszczek, redukcję cienkich linii, wygładzenie okolicy oczu i ust oraz poprawę konturów twarzy.